Telefon

444 55 42 (Dahili 3814 - 3822)

Çalışma Saatleri

Pzt - Cuma 08.00 - 17.00

Email

bilgi@konyabbsk.com

konyabbsk@gmail.com

Kuruluş ve Tarihçe:
1987 yılında kurulan Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, sporun ve sporcunun gelişimine adanmış bir kurumdur. Geçmişten bugüne, sporun birçok dalında faaliyet göstererek, Konya'nın spor alanındaki yüz akı olmuştur.

Spor Branşları ve Faaliyetler:
Kulübümüz; Hentbol, Basketbol, Voleybol, Bisiklet, Judo, Taekwondo, Güreş, Okçuluk, İzcilik ve Atletizm olmak üzere 10 farklı branşta genç yetenekleri desteklemektedir. Her bir branşta, uzman eğitmenler ve modern tesisler ile sporcularımızın en iyi şekilde yetişmelerini sağlıyoruz.

Misyon ve Vizyon:
Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olarak, sporun toplumda sağlık, dayanışma ve başarıyı teşvik eden bir güç olduğuna inanıyoruz. Bu inançla, genç sporcularımızı ulusal ve uluslararası arenalarda Konya'mızı başarıyla temsil edecek bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Başarılar ve Katkılar:
Sporcularımız, yurt içi ve yurt dışı yarışmalarda elde ettikleri başarılarla Konya'mızın adını gururla taşımaktadır. Aynı zamanda, spora ve sporcuya verdiğimiz değer ile toplumumuzda sağlıklı yaşam bilincinin artmasına katkıda bulunuyoruz.

Geleceğe Bakış:
Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olarak, spora ve sporcuya olan desteğimizi artırarak, daha fazla gencimizin bu alanda kendini geliştirmesine olanak sağlamak ve Konya'mızı spor alanında ulusal ve uluslararası düzeyde daha da ileriye taşımak en büyük hedefimizdir.